Fylkene

Bibelen til alle fylker i Norge 

Klikk på bildet for mer informasjon om hvert av fylkene.

Se omkostninger for bibelutdeling:

Pr. utdelt bibel:

Pr. fylke:

Akershus fylke


har 243 266 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 571 639.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Akershus!

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt info@bibelentilalle.no

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Vestby675116002
Ski1201929090
Ås878119720
Frogn672915261
Nesodden750917866
Oppegård1076025854
Bærum49738116523
Asker2386457539
Aurskog-Høland690015387
Sørum676816722
Fet450810981
Rælingen725716881
Enebakk432310556
Lørenskog1467634151
Skedsmo2256251040
Nittedal901122154
Gjerdrum24656174
Ullensaker1398532703
Nes (Ak.)863019954
Eidsvoll996922773
Nannestad483511622
Hurdal12262686
Totalt i Akershus243266571639

Oslo Fylke


Oslo fylke har 327 427 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 646 176
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Oslo!

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
BydelerAntall husholdninger Antall innbyggere
Gamle Oslo2796950365
Grünerløkka3265755540
Sagene2476840733
St. Hanshaugen2274037100
Frogner3382856479
Ullern1489831439
Vestre Aker2041746129
Nordre Aker2314548827
Bjerke1403130296
Grorud1257727000
Stovner1307231390
Alna2189748369
Østensjø2266548677
Nordstrand2196448580
Søndre Nordstrand1443937523
Sentrum7911107
Marka6891550
Uoppgitt bydel Oslo48805072
Totalt i Oslo327 427646 176

Hedmark fylke


har 89 662 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 190 856.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Hedmark!

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Kongsvinger856917529
Hamar1436529363
Ringsaker1457232717
Løten33417325
Stange885119509
Nord-Odal23354986
Sør-Odal35337641
Eidskog29386056
Grue23164664
Åsnes35667217
Våler (Hedm.)18013655
Elverum968920746
Trysil30646332
Åmot22794619
Stor-Elvdal13662679
Rendalen9501846
Engerdal6001307
Tolga6591584
Tynset23465328
Alvdal10072334
Folldal6801528
Os (Hedm.)8351891
Totalt i Hedmark89 662190 856

Oppland Fylke


har 86 425 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 185 967 
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Oppland!

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Lillehammer1361728144
Gjøvik1444130293
Dovre12402634
Lesja8661978
Skjåk9832161
Lom9972262
Vågå16183545
Nord-Fron26195576
Sel26275735
Sør-Fron14043086
Ringebu19994360
Øyer21974859
Gausdal27026042
Østre Toten667814441
Vestre Toten600012890
Jevnaker28756457
Lunner37948769
Gran595713259
Søndre Land26275604
Nordre Land30726553
Sør-Aurdal13763016
Etnedal6531312
Nord-Aurdal30166282
Vestre Slidre9822117
Øystre Slidre14133077
Vang6721515
Totalt i Oppland 86 425185 967

Buskerud fylke


har 121 262 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 268 957.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Buskerud!

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Drammen3074465827
Kongsberg1224726336
Ringerike1395529201
Hole26966393
Flå5011019
Nes (Busk.)15613304
Gol21504465
Hemsedal10242273
Ål20654572
Hol21084341
Sigdal15383410
Krødsherad10142195
Modum625813430
Øvre Eiker772217674
Nedre Eiker996723739
Lier1038624657
Røyken844420549
Hurum40459153
Flesberg11262619
Rollag6061331
Nore og Uvdal11052469
Totalt i Buskerud121 262 268 957

Vestfold Fylke


har 108 614 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 237 852.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Vestfold!

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Horten1257327069
Holmestrand480510420
Tønsberg1933940819
Sandefjord2032344197
Larvik1966842714
Svelvik29006483
Sande (Vestf.)37648970
Hof13653042
Re38549086
Andebu24975729
Stokke489311234
Nøtterøy924720853
Tjøme22974826
Lardal10892410
Totalt i Vestfold108 614237 852

Telemark fylke


har 78 723 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 168 903.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Telemark!

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Porsgrunn1655935180
Skien2435552384
Notodden602012517
Siljan9572290
Bamble606213770
Kragerø498610338
Drangedal18154015
Nome30126441
Bø (Telem.)32856760
Sauherad19014241
Tinn27985746
Hjartdal6811537
Seljord13452916
Kviteseid11182380
Nissedal6161394
Fyresdal5771245
Tokke9992166
Vinje16373583
Totalt i Telemark78 723168 903

Aust-Agder Fylke


har 50 265 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 112 762.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Aust-Agder!

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Risør31386678
Grimstad993722521
Arendal1963743107
Gjerstad11242451
Vegårshei8251960
Tvedestrand26855849
Froland22715431
Lillesand426910069
Birkenes20074932
Åmli8061773
Iveland5381294
Evje og Hornnes15263461
Bygland5271142
Valle5721206
Bykle403888
Totalt i Aust-Agder50 265112 762

Vest-Agder fylke


har 79 323 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 179 131.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Vest-Agder!

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Kristiansand4034088125
Mandal663314963
Farsund40969327
Flekkefjord38718767
Vennesla583313859
Songdalen26146261
Søgne453910906
Marnardal9232222
Åseral370898
Audnedal6701693
Lindesnes20804766
Lyngdal33778112
Hægebostad6531642
Kvinesdal25715807
Sirdal7531783
Totalt i Vest-Agder79 323179 131

Rogaland Fylke


har 194 649 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 457 372.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Rogaland!

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Eigersund622714529
Sandnes2976172167
Stavanger59171130522
Hundvåg525313054
Tasta616214887
Eiganes/Våland1116722979
Madla859320836
Storhaug880916330
Hillevåg934819591
Hinna908522068
Uoppgitt bydel Stavanger754777
Haugesund1687735676
Sokndal13833231
Lund12883155
Bjerkreim10472796
720118176
Klepp720418445
Time737617952
Gjesdal438511402
Sola1008525124
Randaberg409010355
Forsand4611169
Strand500512181
Hjelmeland11012703
Suldal16073767
Sauda20804545
Finnøy12383043
Rennesøy18304712
Kvitsøy212515
Bokn355838
Tysvær408610581
Karmøy1703141096
Utsira83198
Vindafjord34658494
Totalt i Rogaland194 649457 372

Hordaland fylke


har 227 573 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 509 700.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Hordaland!

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Bergen132865279476
Arna572613590
Bergenhus2597743802
Fana1655540969
Fyllingsdalen1294228842
Laksevåg1845140283
Ytrebygda1019226717
Årstad2263641682
Åsane1711240253
Uoppgitt bydel Bergen32743338
Etne16403974
Sveio21625361
Bømlo464911406
Stord768918392
Fitjar12003004
Tysnes12092687
Kvinnherad555212860
Jondal4511040
Odda32596675
Ullensvang14043287
Eidfjord440909
Ulvik4711056
Granvin410893
Voss605313785
Kvam34778075
Fusa15263711
Samnanger10162389
Os (Hord.)752918676
Austevoll18744856
Sund25676640
Fjell927824031
Askøy1055027365
Vaksdal17873976
Modalen153364
Osterøy31107644
Meland29857625
Øygarden18874634
Radøy20544900
Lindås622515089
Austrheim11742737
Fedje237540
Masfjorden6901643
Totalt i Hordaland227 573509 700

Sogn og Fjordane Fylke


har 45 883 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 106 507.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Sogn og Fjordane!

Vinteren 2015 ble det etablert foreningen Bibelen til Alle Sogn og Fjordane, det har vært jobbet med å legge til rette for Bibel utdeling i fylket, men dette arbeidet er nå lagt litt på «is» i påvente av noen som kan være prosjektleder. 

Det er et stort ønske om å ha et team som kan bo og jobbe i fylket i et par år, for å kunne gjennomføre Bibelen til Alle Sogn og Fjordane.

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Flora479411422
Gulen9742230
Solund336757
Hyllestad5811307
Høyanger18153992
Vik11082564
Balestrand5611230
Leikanger9272192
Sogndal41728833
Aurland7461650
Lærdal8892026
Årdal24735278
Luster20484934
Askvoll12222863
Fjaler11682682
Gaular11062818
Jølster11972900
Førde543312588
Naustdal11122689
Bremanger15933751
Vågsøy25115852
Selje11072651
Eid23835741
Hornindal4421158
Gloppen23435520
Stryn28426879
Totalt i Sogn og Fjordane45 883 106 507

Møre og Romsdal fylke


har 113 683 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 257 457.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Møre og Romsdal!

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Molde1208326033
Ålesund2084245561
Kristiansund1133823980
Vanylven13763112
Sande (M. og R.)10542457
Herøy (M. og R.)35748665
Ulstein32357859
Hareid21274925
Volda43609610
Ørsta442210294
Ørskog9402207
Norddal6851613
Stranda19344435
Stordal4251011
Sykkylven31687468
Skodje17574349
Sula34528622
Giske30697721
Haram37718847
Vestnes28116386
Rauma32107198
Nesset12522854
Midsund8402032
Sandøy5481228
Aukra13813371
Fræna40719578
Eide14233373
Averøy24145625
Gjemnes10702500
Tingvoll13272961
Sunndal32116857
Surnadal24995780
Rindal8251942
Halsa6771508
Smøla9532063
Aure15593432
Totalt i Møre og Romsdal113 683257 457

Sør-Trøndelag Fylke


har 147 502 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 317 205.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Sør-Trøndelag!

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Trondheim95088195480
Midtbyen2580351847
Østbyen2568952602
Lerkendal2569953754
Heimdal1386433100
Uoppgitt bydel Trondheim40334177
Hemne18464148
Snillfjord418942
Hitra20934469
Frøya20374528
Ørland22895019
Agdenes7571702
Rissa27266384
Bjugn21374589
Åfjord14123155
Roan441942
Osen445966
Oppdal29706654
Rennebu10892467
Meldal17623852
Orkdal505311486
Røros25585388
Holtålen8561946
Midtre Gauldal26196164
Melhus637615575
Skaun29357491
Klæbu22775889
Malvik524613184
Selbu17173947
Tydal355838
Totalt i Sør-Trøndelag147 502317 205

Nord-Trøndelag fylke


har 58 342 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 132 545.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Nord-Trøndelag!

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Steinkjer979721336
Namsos561012734
Meråker11362471
Stjørdal955022480
Frosta10552523
Leksvik14943413
Levanger854219388
Verdal635014335
Verran11292407
Namdalseid7071602
Snåsa8772044
Lierne5951346
Røyrvik203459
Namsskogan395867
Grong10962391
Høylandet4981214
Overhalla15153634
Fosnes267597
Flatanger4571049
Vikna18384245
Nærøy22134931
Leka265553
Inderøy27536526
Totalt i Nord-Trøndelag58 342132 545

Nordland Fylke


har 108 439 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 236 385.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Nordland!

Ungdom i Oppdrag Nordland ønsker å starte dette arbeidet, og de har som mål å starte utdeling av bibler i 2017.

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Bodø2288550252
Narvik878518592
Bindal6661414
Sømna9001989
Brønnøy34627715
Vega5451164
Vevelstad227489
Herøy (Nordl.)7801646
Alstahaug32747248
Leirfjord9302121
Vefsn611213003
Grane6731429
Hattfjelldal6081441
Dønna6311379
Nesna10182057
Hemnes19904381
Rana1146825389
Lurøy8521862
Træna202470
Rødøy5241231
Meløy28226290
Gildeskål8931937
Beiarn4581026
Saltdal20914546
Fauske43079312
Sørfold8761900
Steigen11392403
Hamarøy 8541711
Tysfjord8881930
Lødingen9852072
Tjeldsund5951242
Evenes6271321
Ballangen11662492
Røst260529
Værøy330752
Flakstad5691325
Vestvågøy479810829
Vågan41168915
Hadsel36297783
Bø (Nordl.)13282602
Øksnes19924397
Sortland44429910
Andøy22614840
Moskenes4811049
Totalt i Nordland108 439236 385

Troms fylke


har 74 698 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 162 734.
Vi drømmer om at Bibelen skal bli delt ut i hele Troms!

Ungdom i Oppdrag Borgen i sammen med lokale menigheter kommer til å starte med utdeling av bibler i kommunene i Nord-Troms. De første biblene kommer til å bli delt ut 12. oktober 2016.

Er du interessert i å være med på dette ta kontakt

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Tromsø3480174806
Harstad1104124192
Kvæfjord13272955
Skånland12642838
Ibestad6661345
Gratangen5301087
Lavangen421985
Bardu18513965
Salangen9962115
Målselv29076455
Sørreisa14603325
Dyrøy5551110
Tranøy7081503
Torsken415844
Berg408867
Lenvik486911141
Balsfjord25265575
Karlsøy10492214
Lyngen12592812
Storfjord 8171855
Kåfjord9442101
Skjervøy12222779
Nordreisa21134687
Kvænangen5491178
Totalt i Troms74 698162 734

Finnmark Fylke


har 33 410 husholdninger med et totalt innbyggerantall på 73 503.
I oktober 2014 gjennomførte vi Finnmark som det første fylke, hvor vi delte ut bibler til alle husholdninger som ønsket å ta i mot!

Les mer om Erfaringer fra Finnmark

*Kommuneoversikt og antall husholdninger og innbyggere er hentet fra SSB 2015.
Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Vardø11142066
Vadsø27725985
Hammerfest468710230
Kautokeino10592840
Alta815119562
Loppa493942
Hasvik5071008
Kvalsund5101021
Måsøy6071200
Nordkapp15213138
Porsanger 18293821
Karasjok11052592
Lebesby6191294
Gamvik5511078
Berlevåg490974
Tana13352790
Nesseby437894
Båtsfjord10312174
Sør-Varanger45929894
Totalt i Finnmark33 41073 503