Image

Finnmark

Image

Bibelen til Alle Finnmark

Hurra! Høsten 2014 gjennomførte vi bibelutdeling i Finnmark. Det var nydelig å oppleve god respons i vårt nordligste fylke. Vi besøkte alle husstander vi kunne finne og mesteparten av dem takket ja til en gratis bibel.

Seks uker senere ringte vi til et utvalg av de som hadde tatt imot. Nesten halvparten hadde da begynt å lese i boken de hadde fått. Mange sa også at de ville vurdere å komme om de ble invitert til et kristent møte om Bibelen.

Tusen takk til alle som var med å gjøre dette mulig enten du var med på selve utdelingen, eller støttet den økonomisk, praktisk eller i bønn.

Men hva nå?

Når noen har fått sin første Bibel trenger de både inspirasjon og hjelp til å lese og forstå den. Det er derfor fortsatt viktig at vi gir oppfølging til dem som er interesserte i å lære mer om Bibelen. Ta gjerne kontakt om du kan tenke deg å ta initiativ til eller være med på noe slikt.

Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Vardø11142066
Vadsø27725985
Hammerfest468710230
Kautokeino10592840
Alta815119562
Loppa493942
Hasvik5071008
Kvalsund5101021
Måsøy6071200
Nordkapp15213138
Porsanger 18293821
Karasjok11052592
Lebesby6191294
Gamvik5511078
Berlevåg490974
Tana13352790
Nesseby437894
Båtsfjord10312174
Sør-Varanger45929894
Totalt i Finnmark33 41073 503

KONTAKT OSS

Navn

E-post

Emne

Beskjed

Image