Image

Troms

Image

Bibelen til Alle Troms

12.-14 oktober begynner utdelingen av bibler i Troms! De som får besøk og tilbud om en gratis bibel disse dagene, er Storfjord Kommune og deler av Lyngen kommune.

Videre kommer Bibelen til Alle til Skjærvøy og Kvænangen i november, før Balsfjord, Nordreisa, Karlsøy og Kåfjord står for tur. Tromsø by og Sør Troms avslutter det hele.

Bibelen til alle i Troms er et økumenisk, tverrkirkelig arrangement. De fleste kristne menigheter i fylket står sammen om utdeling og aktualisering av Bibelen. Deriblant Den Norske Kirke, Ungdom i Oppdrag og Fjellheim Bibelskole. Det jobbes også med å sette opp ulike arrangement i de ulike kommunene i etterkant av bibelutdelingen.

De fleste kristne menigheter i fylket står sammen om utdeling og aktualisering av Bibelen. Det jobbes også med å sette opp forskjellige arrangement i de ulike kommunene i etterkant av bibelutdelingen.

Aksjonen i Troms fylke har pågått siden 2015, med to distribusjoner i året. Til nå er 11 kommuner blitt dekket. 

4.-10. mai 2018 hadde vi utdeling på Tranøy, Torsken og Berg kommune (Senja). Til høsten planlegger vi bibelutdeling i Lenvik kommune. Ta gjerne kontakt med oss hvis du har lyst til å være med å dele ut bibler i disse kommunene.

 

Kontaktinformasjon:

Epost: info@uioborgen.no       |     Telefon: 777 14 562

 Så langt har Bibelen blitt delt ut i 11 kommuner; Kvænangen, Nordreisa, Kåfjord, Storfjord, Balsfjord, Lyngen, Skjærvøy, Karlsøy, Berg, Torsken og Tranøy. Neste asksjon blir i Lenvik kommune til høsten.

Hvis du ikke var hjemme da vi var i din kommune, og ønsker en bibel, kan du ta kontakt med:

 Ca. 10 000 husstander er nådd til nå.

166 251 personer / 2,3 = 72.283 husstander totalt

Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Tromsø3480174806
Harstad1104124192
Kvæfjord13272955
Skånland12642838
Ibestad6661345
Gratangen5301087
Lavangen421985
Bardu18513965
Salangen9962115
Målselv29076455
Sørreisa14603325
Dyrøy5551110
Tranøy7081503
Torsken415844
Berg408867
Lenvik486911141
Balsfjord25265575
Karlsøy10492214
Lyngen12592812
Storfjord 8171855
Kåfjord9442101
Skjervøy12222779
Nordreisa21134687
Kvænangen5491178
Totalt i Troms74 698162 734

KONTAKT OSS

Navn

E-post

Emne

Beskjed

Image