Troms

Bibelen til Alle Troms

Bibelen til Alle Troms


12.-14 oktober begynner utdelingen av bibler i Troms! De som får besøk og tilbud om en gratis bibel disse dagene, er Storfjord Kommune og deler av Lyngen kommune.

Videre kommer Bibelen til Alle til Skjærvøy og Kvænangen i november, før Balsfjord, Nordreisa, Karlsøy og Kåfjord står for tur. Tromsø by og Sør Troms avslutter det hele.

Bibelen til alle i Troms er et økumenisk, tverrkirkelig arrangement. De fleste kristne menigheter i fylket står sammen om utdeling og aktualisering av Bibelen. Deriblant Den Norske Kirke, Ungdom i Oppdrag og Fjellheim Bibelskole. Det jobbes også med å sette opp ulike arrangement i de ulike kommunene i etterkant av bibelutdelingen.

Hva skjer når?


Bibelutdeling i Storfjord og Lyngen kommune: 12.-14. oktober er det bibelutdeling i disse kommunene. Team fra bl.a. Ungdom i Oppdrag står for utdelingen, og går fra dør til dør.

Åpent møte: 11. november kl. 19.00 er det et åpent møte i Domkirka i Tromsø. Kom og hør Loren Cunningham, grunnleggeren av Ungdom i Oppdrag internasjonalt. Biskop i Nord Hålogaland, Olav Øygard, bidrar også på møtet. Menighetsledere og andre interesserte i Troms er hjertelig velkommen!

«Word by Heart»: «Word by heart» er et kurs der en lærer å fremfør bibelhistoriene ordrett på en levende og dramatisert måte. Kurset blir holdt på Fjellheim Bibelskole, lørdag 12. november kl. 10.00 - 16.00.

Pris: 600 kr. Inkl. lunsj

Lunsjmøte: 12. november inviterer vi til et lunsjmøte for alle ledere og interesserte på Fjellheim Bibelskole.

Bibelutdeling og lokale møter i Skjærvøy og Kvænangen: I november er det bibelutdeling i disse kommunene, samt lokale møter for å aktualisere Bibelen. Fjellheim Bibelskole står for utdelingen og arrangementene. 

Kontakt oss


Ønsker du å være med på bibelutdelingen, eller ha mer informasjon? Ta kontakt med oss:

E-post:

Telefon: 99500073

Pressekontakt Terje Konradsen

E-post:

Mobil: 95859245

Kommune Antall husholdninger Antall innbyggere
Tromsø3480174806
Harstad1104124192
Kvæfjord13272955
Skånland12642838
Ibestad6661345
Gratangen5301087
Lavangen421985
Bardu18513965
Salangen9962115
Målselv29076455
Sørreisa14603325
Dyrøy5551110
Tranøy7081503
Torsken415844
Berg408867
Lenvik486911141
Balsfjord25265575
Karlsøy10492214
Lyngen12592812
Storfjord 8171855
Kåfjord9442101
Skjervøy12222779
Nordreisa21134687
Kvænangen5491178
Totalt i Troms74 698162 734